....Przyjacielu,
teoria jest zawsze szara.
Drzewo życia zaś, zawsze zielone ...
(Goethe )

INTERIM MANAGER - COACH FIRM

Przez wiele lat zajmuję się zarządzaniem organizacjami handlowymi operującymi w amerykańskiej, niemieckiej i polskiej kulturze biznesowej jako CEO, Chairman, Prezes.
Moje działania menadżerskie przynoszą mierzalną
poprawę rachunku wyników i udziałów rynkowych
organizacjom, dla których pracuję. Wzrastają zyski.
Mam doświadczenie w przeprowadzaniu załóg przez
proces zmian własnościowych, audytowaniu nastrojów i
szybkim reagowaniu. Inwentuję, inspiruję, inicjuję.
Nie doradzam. Wprowadzam.

Zajmuję się usprawnianiem działania istniejących oraz projektowaniem i budową nowych struktur organizacyjnych sprzedaży, marketingu, zakupów, logistyki, systemów dystrybucji i innych działów organizacji różnych typów. Pracowałem dla branży budowy jachtów, sprzętu i technologii medycznej, farmaceutyków, lodów i mrożonek, ciast i wypieków, chipsów i snacków, produkcji elektronicznej, bankowości detalicznej, szkolnictwa wyższego.

Bezpośrednimi zadaniami jakie przyszło mi rozwiązywać były między innymi: opracowanie systemu umożliwiającego obniżenie poziomu zapasów Electronics Production, budowa Systemu Operacyjnego opartego na realizacji zadań dla Biura Projektów i Działu R&D, budowa Systemu Sprzedaży Detalicznej wraz ze strukturą krajową i systemu motywacji Banku oraz kampania rekrutacyjna i obsadzenie personelu, poprawa Rachunku Wyników i uzyskanie break-even, przez zmiany strukturalne i redukcję kosztów działu sprzedaży w food FMCG, wzrost udziałów rynkowych i obniżenie kosztów dystrybucji Medical Equipment.

Zaprojektowałem i wdrożyłem wiele systemów motywacyjnych i struktur MBO, w bardzo różnych branżach i strukturach. Działają do dziś napędzając rozwój.
Specjalizuję się w rozwiązywaniu zagadnień związanych z kontynuacją pracy organizacji w procesie odbywających się zmian restrukturyzacyjnych i własnościowych, tak na skalę firmy jak i z perspektywy pracownika. Prowadziłem z sukcesem rozwojowe kampanie zatrudnienia jak i procesy koniecznej redukcji kadr z uwzględnieniem wszystkich elementów HRM. Współpracuję i negocjuję ze Związkami Zawodowymi.
Znam specyfikę pracy różnych struktur własnościowych, od rodzinnych (Zielona Budka, Schoeller, Dr Oetker , EBS) przez korporacyjne (Johnson & Johnson, Bayer, Intersnack) do giełdowych (Colian SA). Potrafię w tych kulturach wewnętrznych osiągać cele i prowadzić projekty.

Podejmuję pracę z pozycji Interim Managera, na zasadzie czasowego udziału w projektach. Pracuję także w języku angielskim.
Jestem gotowy do podjęcia kolejnego zadania.

 

 
Copyryght (C) 2011 Sławomir Zieliński.